• Nasza oferta

 • ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH
 • ZAJĘCIA DLA DZIECI
 • O NAS
 • NABÓR
 • AKTUALNOŚCI

  krakow-2019
  46. WSCHODNIO EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 18-21.07.2019
  18-21 lipca 2019 na obiektach AWF w Krakowie Al. Jana Pawła II 82, odbędzie się 46. Wschodnio-Europejski letni obóz z udziałem około 250 uczestników z blisko 10 krajów.

  Głównymi trenerami będą Prezydent KWF shihan Antonio Pinero 9 dan oraz Reprezenrant Krajowy USA shihan Lesław Samitowski 7 dan. Program obozu ukierunkowany jest na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. Planowane są egzaminy na stopnie kyu i dan w zakresie do 5 dan. Równolegle odbędzie się Zgrupowanie KN, które poprowadzą trenerzy Maciej Sokołowski i Robert Wajgelt.

  Całkowity koszt udziału w obozie wynosi 760 zł. Numer konta bankowego PEKAO SA O/Krakow 70 1240 4533 1111 0010 4489 8598. Rezerwacja: tel. 012 634 08 49, kom. 607 607 535 lub email na adres: sekretariat@kyokushin.org.pl . Prosimy podać nazwisko i stopień.

  Organizatorem corocznego letniego obozu jest Polska Organizacja Kyokushinkai kierowana przez shihan Andrzeja Drewniaka kom. 601 421 145. Zapraszamy.

  Osu !!!

   

   

  tokio-24-03-2019
  KWF KARATE GRANDPRIX TOKIO 2019

  24 marca 2019 w Hali Sport Arena w Tokio, Chiba odbył się międzynarodowy otwarty turniej KWF Karate Grandprix z udziałem ponad 700 zawodników, z 14 krajów, walczących w 37 karegoriach juniorów i seniorów. Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu KWF Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Yuichi Serizawa. Wśród gości specjalnych znaleźli się: reprezentant KWF Rosji – shihan Sergei Soldatov, reprezentant KWF USA – shihan Lesław Samitowski, reprezentant KWF Estonii – sensei Aleksei Korikov, reprezentant KWF Kazahstanu – shihan Muktar Juldassov, reprezentant KWF Chiny – shihan Noriyasu Hamai.

  Polskę reprezentowali: shihan Andrzej Drewniak – reprezentant kraju, sensei Piotr Janczak – sędzia oraz zawodnicy: Arkadiusz Sukiennik, Dominik Janczak, Nina Janczak, Wiktor Sochel oraz Anna Czaban, która wywalczyła brązowy medal w kategorii +60kg. Tłumaczem był sensei Andrzej Zacharski.

    W dzień poprzedzający zawody, w dzielnicy Shinjuku odbyła się uroczysta kolacja w restauracji, z udziałem reprezentanta KWF USA shihan Leszka Samitowskiego. Wspominano pierwszy pobyt Shihan Drewniaka w Japonii, w ramach stypendium dla uchideshi Masutatsu Oyamy, a także początki propagowania Kyokushin w Polsce i w Europie. W trakcie kolacji, shihan Samitowski zaprosił polską reprezentację do udziału w Międzynarodowym Turnieju jaki odbędzie się 29 czerwca w Chicago, USA. Wzniesiono także toast z okazji uczczenia udanej obrony pracy doktorskiej poświęconej historii i filozofii karate sensei Andrzeja Zacharskiego, przebywającego w Japonii od 16 lat.

    W ramach pobytu w Tokio, Polacy odwiedzili grobowiec Sosai Masutasu Oyamy, znajdujący się w Gokokuji oraz Honbu Dojo w Ikebukuro. Zwiedzili także zabytkową dzielnicę Tokio – Asakusa, nowoczesną dzielnicę Shinjuku oraz dawną stolicę Japonii – Kyoto.

  Organizatorem była Japońska Organizacja KWF kierowana przez shihan Noriyuki Tanaka.

                                                                                                        Osu !!!

  seminarium-gadynia-23-25-02-2018
  16-17 LUTEGO ODBYŁO SIĘ W GDYNI SEMINARIUM KYOKUSHIN Z SHIHAN WŁODZIMIERZEM ROJEM 5 DAN

  Shihan Włodzimierz Rój 5 dan w asyście shihan Zdzisława Niedźwiedź 5 dan i sensei Andrzeja Kłujszo 4 dan poprowadził seminarium kyokushin w którym wzięło udział 69 karateka z 12 ośrodków (Białogard, Bydgoszcz, Drawsko Pomorskie, Gdynia, Kołobrzeg, Koszalin, Nowogard, Postumino, Reda, Tymień, Słupsk i Wejherowo). Shihan Włodzimierz Rój wieloletni trener kadry narodowej oraz Mistrz Europy i Mistrz Polski postanowił przekazać uczestnikom seminarium, strategię i technikę walki sportowej, znaczenie dystansu, podkreślał prawidłową pozycje ciała (skręt bioder, barków). W wielu kombinacjach zwracał uwagę na kolejność technik i ich sens. Jak zwykle w Gdyni nie zabrakło elementów relaksacyjnych i gibkościowych, przedstawionych przez shihan Zdzisława Niedźwiedź, które dowcipnym zdaniem shihan Włodzimierza Roja „reanimowały” uczestników seminarium w czasie pięciu ciężkich dwugodzinnych treningów. Nocna odsłona (godzina 00.00 do 2.00), to medytacja oraz wiele niekonwencjonalnych, ciekawych ćwiczeń przy świetle świec (niestety w tym roku nie było przebieżki i technik w terenie, ze względu na brak śniegu). Dobra i przyjazna atmosfera w czasie seminarium, to wynik kilkuletniej bezkonfliktowej współpracy wielu Ośrodków Kyokushin. Tradycyjnie odbyła się sayonara dla kierowników, a uczestnicy seminarium otrzymali pamiątkowe dyplomy. Shihan Włodzimierzowi Rojowi wręczono dyplom z podziękowaniem oraz estetyczny i pięknie wykonany znak kanji. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne seminarium.

                                                                                                                               Osu !!!   Czytaj całość

  shihan-zdzislawniedzwiedz-106
  SEMINARIUM KYOKUSHIN 1.02.2019

  Dziękuję wszystkim sensei i senpai: Agnieszce, Edycie, Martynie, Andrzejowi, Hubertowi, Leszkowi, Marcinowi, Michałowi, Piotrowi oraz Sławkowi za udział w piątkowym treningu i randori w duchu „Kyokushin”.

                                                              Shihan Zdzisław Niedźwiedź

                                                                                      OSU !!!

   

  a-pichkunov-4-dan
  SEMINARIUM ALEKSANDREM PICHKUNOVEM

  25-26 stycznia w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie odbył się Noworoczny Trening oraz seminarium z sensei Aleksandr Pichkunov 4 dan – medalistą MŚ Kyokushin. Tematem seminarium były techniki oraz kombinacje do walki. 120 karateka uczestniczyło w świetnie poprowadzonym seminarium, pełna chronologia wszystkich trzech treningów. W sobotę odbyła się Narada Kierowników Ośrodków, przedstawiono plany organizacji w Polsce w 2019 roku: Mistrzostw Świata w Krakowie i Mistrzostw Europy w Sieradzu.

  Dziękujemy i gratulujemy udanej imprezy Polskiej Organizacji Kyokushinkai prowadzonej przez shihan Andrzeja Drewniaka.

                                                                                                                OSU !!!


  « Starsze aktualności