• Nasza oferta

 • ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH
 • ZAJĘCIA DLA DZIECI
 • O NAS
 • NABÓR
 • Ippon – Kumite

  Partnerzy [‘tori’ – atakujący, ‘uke’ – blokujacy] wykonujący ippon-kumite stoją
  naprzeciwko siebie [fudo-dachi] w krótkim dystansie [długość wyprostowanej ręki].9 kyuI ippon-kimite: ‘tori’ z fudo-dachi zejście hidari zenkutsu-dachi, oi-gedan-barai,

  przejście do migi zenkutsu-dachi, jodan oi-tsuki,‘uke’ z fudo-dachi zejście do hidari zenkutsu-dachi, oi-jodan-uke i kontra chudan gyaku-tsuki [kiai].

  8 kyuII ippon-kumite: ‘tori’ z fudo-dachi zejście hidari zenkutsu-dachi, oi-gedan-barai,
  przejście do migi zenkutsu-dachi, chudan oi-tsuki,‘uke’ z fudo-dachi zejćcie do hidari zenkutsu-dachi, oi-soto-uke i kontra chudan gyaku-tsuki [kiai].

  7 kyuIII ippon-kumite: ‘tori’ z fudo-dachi zejście hidari zenkutsu-dachi, oi-gedan-barai,
  przejście do migi zenkutsu-dachi, jodaj oi-tsuki,‘uke’ z fudo-dachi zejście do hidari zenkutsu-dachi, oi-uchi-uke i kontra gyaku-uraken-shomen-uchi [kiai].

  6 kyuIV ippon-kumite: ‘tori’ z fudo-dachi zejście hidari zenkutsu-dachi, oi-gedan-barai,
  przejście do migi zenkutsu-dachi, jodan oi-tsuki, chudan gyaku-tsuki,‘uke’ z fudo-dachi zejście do hidari zenkutsu-dachi, jodan oi-uchi-uke, chudan oi-soto-uke [skrócone], oi-gedan-barai i kontra gyaku shuto-sakotsu-uchi [kiai].

  5 kyuV ippon-kumite: ‘tori’ z fudo-dachi zejście hidari kumite-dachi, oi-gadan-barai,
  przejście do migi kumite-dachi, migi mae-geri-chudan,‘uke’ z fudo-dachi zejście do hidari kumite-dachi, gedan oi-shotei-uke i kontra oi-mae-geri chudan, jodan gyaku-tsuki [kiai].