• Nasza oferta

 • ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH
 • ZAJĘCIA DLA DZIECI
 • O NAS
 • NABÓR
 • KWF KARATE GRANDPRIX TOKIO 2019

  tokio-24-03-2019

  24 marca 2019 w Hali Sport Arena w Tokio, Chiba odbył się międzynarodowy otwarty turniej KWF Karate Grandprix z udziałem ponad 700 zawodników, z 14 krajów, walczących w 37 karegoriach juniorów i seniorów. Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu KWF Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Yuichi Serizawa. Wśród gości specjalnych znaleźli się: reprezentant KWF Rosji – shihan Sergei Soldatov, reprezentant KWF USA – shihan Lesław Samitowski, reprezentant KWF Estonii – sensei Aleksei Korikov, reprezentant KWF Kazahstanu – shihan Muktar Juldassov, reprezentant KWF Chiny – shihan Noriyasu Hamai.

  Polskę reprezentowali: shihan Andrzej Drewniak – reprezentant kraju, sensei Piotr Janczak – sędzia oraz zawodnicy: Arkadiusz Sukiennik, Dominik Janczak, Nina Janczak, Wiktor Sochel oraz Anna Czaban, która wywalczyła brązowy medal w kategorii +60kg. Tłumaczem był sensei Andrzej Zacharski.

    W dzień poprzedzający zawody, w dzielnicy Shinjuku odbyła się uroczysta kolacja w restauracji, z udziałem reprezentanta KWF USA shihan Leszka Samitowskiego. Wspominano pierwszy pobyt Shihan Drewniaka w Japonii, w ramach stypendium dla uchideshi Masutatsu Oyamy, a także początki propagowania Kyokushin w Polsce i w Europie. W trakcie kolacji, shihan Samitowski zaprosił polską reprezentację do udziału w Międzynarodowym Turnieju jaki odbędzie się 29 czerwca w Chicago, USA. Wzniesiono także toast z okazji uczczenia udanej obrony pracy doktorskiej poświęconej historii i filozofii karate sensei Andrzeja Zacharskiego, przebywającego w Japonii od 16 lat.

    W ramach pobytu w Tokio, Polacy odwiedzili grobowiec Sosai Masutasu Oyamy, znajdujący się w Gokokuji oraz Honbu Dojo w Ikebukuro. Zwiedzili także zabytkową dzielnicę Tokio – Asakusa, nowoczesną dzielnicę Shinjuku oraz dawną stolicę Japonii – Kyoto.

  Organizatorem była Japońska Organizacja KWF kierowana przez shihan Noriyuki Tanaka.

                                                                                                        Osu !!!